Budowa typowej studni głębinowej

Nasza firma w zależności od warunków geologicznych stosuje metodę płuczkową lub pneumatyczno-udarową do wykonywania odwiertów. Dzięki stosowanym technologiom jesteśmy w stanie wykonać studnię w każdym terenie. Metoda pneumatyczno-udarowa pozwala nam wykonywać odwierty w skałach litych, niezależnie od grubości danych pokładów.

W trakcie wykonywania studni w pierwszej kolejności przewiercane zostają warstwy podskórne. Następnie występuje pierwsza warstwa wód podskórnych. W dalszej części przewiercana zostaje warstwa nieprzepuszczalna (gliny, iły). Dopiero poniżej warstwy nieprzepuszczalnej w kolejnej napotkanej warstwie wodonośnej umieszczany jest filtr studzienny. Dzięki temu mamy pewność ze woda z wykonanego odwiertu nie będzie wodą podskórną, która mogłaby zawierać azotany i inne niepożądane związki.

budowa studni głębinowej

Na rysunku powyżej przedstawiono budowę typowej studni głębinowej. Jako rurę studzienną stosujemy profesjonalne atestowane rury PCV przystosowane do wody o średnicy 125mm. Powyżej wykonanego filtra studziennego zawieszana jest pompa głębinowa. Studnia po umieszczeniu w niej pompy zostaje zabezpieczona hermetycznie za pomocą specjalnej głowicy, do której przyłączana jest rura tłoczna, kabel elektryczny zasilający pompę i linka nośna.

Ostatnim etapem wykonania studni jest wykończenie całości poprzez zastosowanie kręgów betonowych i włazu rewizyjnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu całość przyłącza, wraz z zbiornikiem przeponowym można umieścić w studzience z kręgu betonowego.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć gdzie można zobaczyć zdjęcia z przykładowych realizacji.

One thought on “Budowa typowej studni głębinowej

  1. Pingback: AQUADRILL Tarnowskie Góry - Studnie Głębinowe, Pompy Ciepła Śląsk